Tarefa

Páginas: 3 (672 palabras) Publicado: 5 de abril de 2014
Operacións:
BI RX Tipo reducido: 20.202,42 : (1 + 0,1 + 0,014) = 20.202,42 : 1,114 = 18.135,03 €
BI RE Tipo Xeral 60.607,29 : (1 + 0,21 + 0,052)= 60.607,29 : 1,262 = 48.024,79 €

IVErepercutido:
RX Tipo reducido: 18.135,03 x 10% = 1.813,50 € (Calculamos o 10%)
RX Tipo xeral: 48.024,79 x 21% = 10.085,21 € (Calculamos o 21%)
RE Tipo reducido: 18.135,03 x 1,4% = 253,89 €(Calculamos o 1,4%)
RE Tipo xeral: 48.024,79 x 5,2% = 2.497,28 € (Calculamos o 5,2%)
Total cota repercutida: 1.813,50 + 10.085,21 + 253,89 + 2.497,28 = 14.649,88 €
IVE soportado
Operaciónsinteriores:
Tipo reducido: 84.141,69 x 10% = 8.414,17 € (Calculamos o 10%)
Tipo xeral: 90.354,24 x 21% =18.974,39 € (Calculamos o 21%)
Base impoñible 84.141,69 + 90.354,24 = 174.459,93 € (suma dosartigos sen IVE)
Total cota: 8.414,17 + 18.974,39 = 27.388,56 € (suma das cotas do IVE)
Operacións de Importacións
Tipo xeral: 48.080,97 x 21% = 10.097,00 € (Calculamos o 21%))
Base impoñible48.080,97 €
Total cota: 10.097,00 €
Total cota soportada 27.388,56 + 10.097,00 = 37.485,56 € (cotas IVE interiores e de Importacións)
Diferenza cotas:
Resultado IVE: 14.649,88 - 37.485,56 =-22.835,68 € (IVE repercutido menos soportado)
Cota compensar
Ao seu favor: 9.015,18 €
Resultado: -22.853,68 - 9.015,18 = -31.850,86 € (Resultado IVE - Cota a compensar)
Operacións:
BI RXTipo reducido: 20.202,42 : (1 + 0,1 + 0,014) = 20.202,42 : 1,114 = 18.135,03 €
BI RE Tipo Xeral 60.607,29 : (1 + 0,21 + 0,052)= 60.607,29 : 1,262 = 48.024,79 €

IVE repercutido:
RX Tiporeducido: 18.135,03 x 10% = 1.813,50 € (Calculamos o 10%)
RX Tipo xeral: 48.024,79 x 21% = 10.085,21 € (Calculamos o 21%)
RE Tipo reducido: 18.135,03 x 1,4% = 253,89 € (Calculamos o 1,4%)
RETipo xeral: 48.024,79 x 5,2% = 2.497,28 € (Calculamos o 5,2%)
Total cota repercutida: 1.813,50 + 10.085,21 + 253,89 + 2.497,28 = 14.649,88 €
IVE soportado
Operacións interiores:
Tipo...
Leer documento completo

Regístrate para leer el documento completo.

Estos documentos también te pueden resultar útiles

  • TAREFA 3 solucion
  • Tarefa FOL Seguridad Social
  • Esquema De Solucion Tarefa UD1
  • tarefas MIU
  • Tarefa 1 EIE
  • Tarefa Defini es de ONU OEA y OPS
  • Aplicabilidade Da Análise Cognitiva Da Tarefa No Design De Vídeos Instrucionais

Conviértase en miembro formal de Buenas Tareas

INSCRÍBETE - ES GRATIS