La historia de Lviv

Páginas: 6 (1419 palabras) Publicado: 28 de marzo de 2012
Бойко Мар»яна

ВІДПОВІДІ :
1.Тут містилася українська організація «Просвіта».
2.Найперша згадка про Львів датується у 1256р., Галицько – Волинський літопис, хоч давні поселення тут були ще в V . Багато істориків кажуть що саме місто принаймні на 100 років старше.
3.Фасад прикрашають скульптури св. Франциска Ксаверія, св. Ігнатія Лойоли, блаженного Андрія Боболі та Св. Станіслава Костки. Астінопис головної нави включає сцени: «Святий Павло – апостол народів» (у пресвітерії); «Проповідь св. Петра»; «Ісус передає ключі апостолу Петрові»; «Св. Петро серед калік», а також «Апофеоз Св. Ігнатія Лойоли» (центральна частина нави)
4.Ставропігія означає підпорядкованість безпосередньо Константинопольському Патріарху, а не місцевій «владі», що дозволяло залишатись вірним православномувіросповіданню при будь – яких умовах. Саме братство – це одна з найбільш впливових православних общин, яка виникла на основі цехових організацій та об’єднала багатьох купців і ремісників, людей різного рівня. В ХVІ - ХVІІ століттях братство стає ідейно – релігійним центром православного Львова і всієї Західної України. Крім цього, Ставропігійське братство виконує просвітницьку місію: організовує в 1586 році дляукраїнців школу «семи вольных наук», лікарню, друкарню, де у 1574 році була надрукована перша книга в Україні Іваном Федоровим. В тяжких умовах того часу Ставропігійське братство відіграло об’єктивно позитивну роль в боротьбі українського населення проти чужоземного пригноблення, примусового окатоличування і ополячування, боротьбі за національну самобутність своєї культури.
5.У Львові, в будинкуКорнякта на Площі Ринок 1686 р., був укладений "Вічний мир",між Польщею та Московським царством.
6.У 1998 році на 22-й конференції Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що відбувалася у Кіото (Японія).
7.Невеличка дерев'яна церква існувала тут ще у XIII ст., 1341 — новий кам'яний храм, теперішня споруда храму збудована у XVIII ст. за проектом австрійського архітектора Бернарда Меретина (Меретіні) у стилібароко.
8.Бібліотека є однією з найбагатших технічних бібліотек Європи, фонд якої налічує понад 2 млн. одиниць. Є багато рідкісних видань — математичні начала натуральної філософії Ньютона (1-е та 3-є видання). Також унікальним є сховище бібліотеки — використано тільки бетон, метал та скло з метою протипожежної безпеки. А ще, вона відома тим, що її директором є Олександр Шишка.
9.Польський корольнадає Львову Магдебурзьке право у 1356 році.
10.До міста вели дві брами – Галицька та Краківська. У XVIII столітті для зручності львів’ян у стінах пробили дві хвіртки – Єзуїтську (біля костелу Петра і Павла) та Босацьку (в кінці вулиці Руської)
11.Будівлю колишнього костелу монашого ордену кармелітів босих церкву Св. Михаїла, церкву св. Параскеви П'ятниці, дзвіницю римо-католицькогокафедрального костелу (Латинської катедри), Домініканський костел, споруду греко-католицького собору Св. Юра, костел Св. Казимира, комплекс колишнього костелу Святого Духа.
12.Носить ім'я сподвижника Богдана Хмельницького – на честь козацького полковника Максима Кривоноса під проводом якого війська гетьмана захопили Високий Замок 1648 рік
13.«Апостол» і «Буквар» Івана Федорова надруковані у 1574 р. Життя ІванаФедорова пов’язане з Ставропігійським братством для якого він друкував свій «Буквар», а також з Онуфріївським монастирем, оскільки саме там він похований.
14.Андрій Підлісний є автором каплиці Трьох Святителів.
15.Надписи над вікнами третього поверху:
PROBVS INVIDET NEMINI - Достойний не заздрить нікому
DOMAT OMNIA VIRTVS - Доброчинність перемагає все
VIRTVTIS PRAEM[I]V[M] HONOR - Повага – нагородадоброчинності
Над лівим порталом:
QVIS DIVES? QVI NIL CVPIAT QVIS PAVPER? AVARVS- Õòî áàãàòèé? – Ùåäðèé. Õòî á³äíèé? – Ñêóïèé!
NVNQVAM DISCREPAT VTILE A DECORO - Ніколи корисне не розходиться з прекрасним.
Надписи над вікнами другого поверху:
Де благодать – там Бог, Де достаток – там порок, Де багатство – там друзі
16.Назва походить від слова русин....
Leer documento completo

Regístrate para leer el documento completo.

Estos documentos también te pueden resultar útiles

  • Historia de los sin historia
  • La historia de la historia
  • historia de la historia
  • Historia de la historia
  • La historia de la Historia
  • historia de la historia
  • el historiador y la historia
  • Historia de la no historia

Conviértase en miembro formal de Buenas Tareas

INSCRÍBETE - ES GRATIS